Płytki

Płytki patchworkowe – nowoczesny styl, który zyskuje na popularności

Patchwork położony w łaziencePatchwork to słowo, które nie ma w języku polskim swojego odpowiednika, jednak nawiązuje do starej metody szycia, która miała na celu zszywanie ze sobą kawałków materiałów o zbliżonej formie, jednak różnym wzornictwie. W ten sposób za każdym razem powstawał nowy i niepowtarzalny wzór.

Płytki patchworkowe w kuchni

Taka ciekawa forma graficzna świetnie sprawdza się również w przypadku płytek ceramicznych, ponieważ stanowi piękny element wykończeniowy, który przyciąga oko. Płytki patchworkowe w kuchni pięknie prezentować się będą jako panel ścienny umieszczony tuż na blatem roboczym i płytą gazową. Nie tylko będą stanowić one fantastyczny motyw ozdobny, ale również ochronią ścianę przed zachlapaniem podczas gotowania.

Płytki patchworkowe w łazience

Takie kolorowe wzory idealnie sprawdzą się również w łazience, nieco ożywiając całe wnętrze. Można je ułożyć na podłodze, wówczas kolorowe ornamenty stworzoną piękny duet w połączeniu z białą ceramiką oraz stosowanymi płytkami ściennymi. Kolejnym pomysłem może być bardzie loftowa łazienka z szarymi płytkami patchwork ze sklepu Eksperci Łazienek. Spokojne barwy łagodzą temperament, jaki nadany zostaje przez mnogość wzorów, dzięki czemu aranżacja w takiej postaci zyskuje zupełnie nowego wymiaru, nabiera wdzięku i delikatności. Ponadto można pokusić się o stworzenie zupełnie nieoczekiwanej stylizacji, wykładając patchworkowymi płytkami jedynie wnętrze kabiny prysznicowej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *