Ceramika

Jaką muszlę klozetową wybrać?

Przestronna ubikacja z muszlą klozetową i w pomarańczowym wnętrzu

Przestronna ubikacja z muszlą klozetową i w pomarańczowym wnętrzuNie ma co ukrywać, że muszle klozetowe są niezbędnym elementem wystroju toalety czy łazienki. Okazuje się jednak, że poza funkcję czysto praktyczną, mogą też spełniać rolę dekoracyjną. Wszystko przez to, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów muszli klozetowych. Na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Muszle klozetowe – sposób montażu

Muszle dzielą się na stojące i wiszące. Coraz częściej w nowoczesnych łazienkach stawia się na te ostatnie. Mimo tego, muszle stojące wciąż mają grono zwolenników. Są one montowane bezpośrednio do podłogi przy pomocy kleju lub śrub. Dobrze wykonane montowanie jest praktycznie niewidoczne i nie szpeci pomieszczenia

Niemniej jednak wisząca muszla optycznie powiększa pomieszczenie, co sprawdza się zwłaszcza w małych łazienkach. O wiele łatwiej jest utrzymać w czystości podłogę pod nią się znajdującą, jako że cała jej przestrzeń jest łatwo dostępna. Tyle, że zakup miski wiszącej wymaga także kupna specjalnego stelaża do jej montażu. Warto też pamiętać o tym, że w tym przypadku ściana musi mieć odpowiednio mocną konstrukcję, by też ciężar osoby korzystającej z toalety.

Łatwość czyszczenia

Łatwość utrzymania muszli klozetowej w odpowiedniej higienie jest bardzo ważna. Dlatego warto wybrać model niezbyt skomplikowany w budowie, bez żadnych zawiłości i załamań, w których może gromadzić się brud. To bardzo ważne, bo zaniedbana i zanieczyszczona muszla wcale nie jest ozdobą łazienki, a wręcz zniechęca do korzystania z niej.

Więcej w temacie muszli klozetowych znajdziesz pod adresem: https://www.ekspercilazienek.pl/miski-toalety-wc

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *