Baterie

Baterie prysznicowe 3w1

Łazienka z czarnymi płytkami i prysznicemJeszcze jakiś czas temu dużą popularnością cieszyły się prysznice z różnego rodzaju udogodnieniami. W nowoczesnych wnętrzach królują teraz jednak wanny, w których można wziąć relaksującą kąpiel i szybki prysznic. Zamiast klasycznej wlewki nawannowej w tym przypadku stosuje się baterie prysznicowe 3w1.

Bateria prysznicowa – rodzaje

W zależności od aranżacji łazienki oraz możliwości montażu, w łazience postawić można na baterie naścienne lub podtynkowe. Pierwsze umieszcza się na rurach doprowadzonych do pomieszczenia. Baterie natynkowe są łatwe w montażu, a przy tym relatywnie tanie. Baterie podtynkowe można zamontować w dowolnym miejscu przy wannie. Zajmują mniej miejsca niż naścienne, ale są trudniejsze w montażu. Trzeba je też zainstalować jeszcze przed położeniem płytek ceramicznych.

Rodzaj zastosowanego materiału

Zwykle wybór konkretnej baterii prysznicowej (przykłady w sklepie EksperciŁazienek) podyktowany jest rodzaje materiału, z którego jest wykonana oraz rodzajem głowicy. To właśnie za pomocą głowicy regulowana jest siła przepływu wody oraz mieszanie wody ciepłej z zimną. Wyróżnia się głowice ceramiczne, termostatyczne i suwakowe (rzadkie w nowoczesnych bateriach). Ceramiczne głowice są podatne na zanieczyszczenia, ale pozwalają na precyzyjne ustawianie temperatury i siły przepływu wody. Głowice termostatyczne umożliwiają ustawienie konkretnej temperatury wody. Korpus dobrej jakości baterii wykonany jest na ogół z mosiądzu i miedzi.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *